مبدل های صفحه ای

خانه مبدل های صفحه ای

مبدل های صفحه ای


مبدل های صفحه ای این شرکت ساخت دانمارک بوده و دارای کیفیت و راندمان بسیار بالایی می باشد.

 

دانلود کاتالوگ کامل مبدل های صفحه ای : http://uupload.ir/filelink/D42znobX3xLw/wxh3_heat_exchangers-1.pdf

 

معرفی مبدل های حرارتی صفحه ای

مبدل های صفحه ای نوعی از مبدل های حرارتی میباشند که سطح تبادل بین دو سیال سرد و گرم توسط صفحات ایجاد می گردد. جنس صفحات بسته به نوع سیال بسیار متنوع بوده که شامل انواع استیل ، تیتانیوم و نیکل می باشد.

 

کاربرد های  مبدل های حرارتی صفحه ای

مبدل های مارس به دلیل بازده بالا ، حجم کم و سازگاری با سیال های مختلف ، کاربرد های گوناگونی در صنایع دارند. مدل های متفاوت مبدل ها ، پاسخگویی به بیشتر صنایع را امکان پذبر ساخته است.

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی – صنایع تهویه و تاسیسات – صنایع شیمیایی و دارویی – صنایع غذایی و آشامیدنی – صنایع دریایی

انرژی های نوین – صنایع اتومبیل سازی – صنایع نساجی و …

 

  • آب گرم بهداشتی :

آبی که از شبکه آب شهری می آید به هنگام عبور از مبدل حرارتی به سرعت به درجه حرارت مطلوب میرسد و آب گرم به صورت پیوسته در تمام طبقات ساختمان در دسترس خواهد بود. لازم به ذکر است با توجه به ابعاد کوچکتر این نوع مبدل نسبت به سایر مبدل ها ، فضای اشغالی توسط مبدل تا یک پنجم کاهش می یابد.

 

  • گرمایش و سرمایش مرکزی

مبدل صفحه ای به عنوان رابط بین تولید کننده( بویلر یا چیلر) و مصرف کننده (رادیاتور یا فن کوئل) قرار گرفته و با افزایش راندمان تا 50% در مصرف گاز و 20% در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد.

 

  • فشار شکن

مبدل صفحه ای به عنوان فشار شکن بین برج خنک کننده و چیلر – چیلر و فن کوئل یا بویلر و فن کوئل در طبقات میانی ساختمان قرار گرفته و با کاهش فشار از روی سیستم علاوه بر افزایش طول عمر سیستم تا 20% به کوچکتر شدن چیلر کمک می نماید.

 

  • گرمایش استخر

مبدل های حرارتی صفحه ای مارس با توجه به راندمان بالا زمان گرمایش آب استخر را به حداقل کاهش داده است. در نتیجه هزینه های سوخت مصرفی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

  • صنایع غذایی ، آشامیدنی و دارویی

گروه مهندسی مارس توانایی طراحی و ساخت انواع باستوریزاتورها  و کولر پلیت ها با استفاده از قطعات با استانداردهای غذایی و دارویی را دارا می باشد.

 

  • انرژی های نو و بازیافت انرژی

با توجه به رشد روزافزون هزینه های حامل های انرژی ، تمام صنایع به سمت استفاده از راهکارهای کاهش مصرف ، استفاده مجدد از انرژی های هدر رفته و همچنین انرژی های تجدید پذیر رفته اند . گروه مهندسی مارس با ارائه طرح های نوین و انواع مبدل های حرارتی صفحه ای همواره به این مهم پرداخته است.